1 800 kr

(ab120)

Auktnr SE2.20240516.A81097
Varukategori Fashion / Väskor
Kontor City
Utropspris 1 500 kr
Aktuellt bud 1 800 kr
Stänger 2024-05-16 13:45:03
Provision 270 kr
Frakt 129 kr

Digitalkamera Sony A 7R, serienr: 3976038, Objektiv Sony FE 3.5-5.6/28-70 OSS Ø55, serienr: 0872152, laddare, kantstött/repor på huset, inga tillbehör.,  Skickas med postpaket.

Hänge, hjärta, åttkantslipade diamanter diamanter à 0,0025ct/st, 20x13,5mm, vitguld, 14K. Vikt: 2,2 g

Hänge, hjärta, åttkantsl...

Collier med safirer, fin färg,några med mindre skador samt 20 diamanter ca. 0,03-0,15ct, totalt ca. 1,58ctv, kvalitet ca.TCr-Cr SI, längd: 43,5cm, bredd: 4,5-9,5mm, 18K Vikt: 27,8 g

Collier med safirer, fin f...

Armband med rubiner samt vitguldsdetaljer, innermått: ca.19cm, bredd: 29mm, säkerhetskedja, skador vid låset, 18K  Vikt: 65,6 g

Ring, vita stenar, Ø18¼, bredd:2,5-7,5mm, 21K. Vikt: 4,5 g

Ring, vita stenar, Ø18¼, ...

Enstensring med diamant 0,70ct enligt gravyr, kvalitet ca. TCr VVS, Ø17, bredd: 2-6mm, vitguld, 18K Vikt: 2,8 g

Silverhänge, kors, vita samt rosa stenar, 55x31mm, silver/brons. Vikt: 8,4 g

Silverhänge, kors, vita sa...

Herrur Tissot Navigator, stål, 39mm, ref: N 250, stållänk, quartz batteribyte krävs, box, ytterkartong.

Herrur Tissot Navigator, s...

Ring, Mercy ring, Georg Jensen, design Jacqueline Rabun, Ø17¼ (53), bredd: 1,7-10mm, originaletui, 925/1000 silver Vikt: 7,6 g

Armband, filigranarbete med caméer, 19cm, bredd: 17,5mm, skadad länk, förgyllt silver 800/1000 Vikt: 14,9 g

Silverring, Ø18½, bredd: 6-29mm, något ojämn skena, 925/1000 Vikt: 7,6 g

Silverring, Ø18½, bredd: ...

Ring med briljantslipade diamanter 1 x ca. 0,35ct +  2 x ca. 0,23ct samt 8/8-slipade diamanter 16 x ca. 0,03ct, Ø18¼, bredd: 2,5-27,2mm, ryska stämplar, 18K,  Vikt: 6,5 g

Örhängen, emalj, 35x12mm, 21K Vikt: 3,9 g

Örhängen, emalj, 35x12mm,...

Brosch med rosenkvarts, 65x15mm, Helge Narsakka, Helsingfors år 1959 silver 916/1000. Vikt: 12 g

Collier, 44,5cm, bredd: 2,3mm, integrerat hänge hjärta, 1 Baht, 23K, tillhörande etui Vikt: 15,2 g

Herrur Glycine, stål, 38,5mm, automatisk, ref: 3678, stållänk, viklås skadat buckligt, lös kroina, inga tillbehör.

Herrur Glycine, stål, 38,5...

Herrur Seiko Street Tuna Solar, stål, 46,5mm, boettnr: VA57-0DC0, snr: 892a84, quartz, gummiband, cert 2022, box, ytterkartong

Armring, 60x48mm, bredd:3-10mm, Lantz, Stockholm 1984, signerad R. Lantz, 18K. Vikt: 18,8 g

Se kontorets övriga auktionsvaror